top of page
  • תמונת הסופר/תאבי גולדברג

איקונוקלסטים ופגעי קיץ נוספים

למרות סגרי הקורונה וההיסוסים למי למסור את תיק הקיץ בממשלת , הגיע הקיץ גם השנה כמתוכנן ב21 ביוני, וגם ללא לוח השנה אפשר לחוש בו על פי העלייה במפלס הזיעה. כך או כך חם . אצל רבים מאתנו מופיעים תסמיני קיץ אחרים. מדובר במטמורפוזה ,התפרקות מנטלית, ואנו הופכים ל"זומבי של ימות הַחַמָּה ".


לדוגמה, הודעת דוא"ל שקבלתי מאתר האקדמיה ללשון העברית, או מהזומבים שהשתלטו עליה והכריזו על "סדנת פיסוק מרחוק : האקדמיה ללשון העברית מקיימת לראשונה סדנאות פיסוק מקוונות.." [ציטוט מדויק] נשמע תמים...


מסתבר כי אותם זומבים או בני זוגם שלא כדת משה וישראל ואפרים, השתלטו גם על רוכסן מכנסי הספורט של שני כדורגלנים, חיברו אותו לאפליקציה טיק טוק, וממנה הגיח עלי בבא ,אותו סנטה קלאוס סיני חדש המביא מתנות בכול פיצוחיה, או כפי שמו בארמית הַסִּיטְרָא אַחְרָא וביצע חדירה לכאורית בשתי נשים אפליקטיביות המצוידות בתעודת אזרח ותיק שהסתבר רק בדיעבד, לאחר גמירא, שהן למעשה נערות אפליקציה רגילות שהודחו באותה סדנת פיסוק של האקדמיה, ולכן אין לבוא בטענה כלשהי לכדורגלנים או לכדור ואפילו לא לשופטי הקו. סינדרום זה של קיץ ובלבול בין המינים על רקע הורמונים משתוללים היה ידוע כבר במאה ה 17- וראו מה כתב שייקספיר על זומבי הקיץ שלו, פוק:


אכן צדקת בת-חיל אני הלץ המשוטט בליל אני חומד לצון, מצחיק את אוברון,

עת כי אצהל בקול סייחה קלה, וסוס-אבוס תשוש ירעד לבטלה;

ויש אשר, בדמות דובדבנית, אני אורב בכוס של מטרונית, ובשתותה- אני צף בנשיקה- והמשקה נשפך אל ישימון-חיקה,*


מי שלקו באמת כבר בראשית הקיץ בזומביוס חמורוס [מופע קיצוני של התסמונת] הם ללא ספק חברי ועדת הכספים של הכנסת של ישראל שלפני הסיפוח, שאישרו לרה"מ של מדינת ישראל פטור מיסים רטרואקטיבית החל משנת 2009.


היו עוד כשמונה מאות אלף מובטלים שבקשו באותה ישיבה כי ועדת הכספים של הכנסת תאפשר להם לקבל מענקים וסיוע בכדי להרים אותם מאשפתות הקורונה אליה נזרקו, אך אלה הופנו לאלתר לאתר "העצמאי הדפוק" במשרד האוצר-ביטוח לאומי-משרד הרווחה –מבקר המדינה –משרד הסעד, ורק מי שהקיש נכונה 2 ולאחריה #, הופנה לסוכנות הסיוע לפליטים של האו"ם שם יוכל לקבל שק של קמח שיועבר דרך גדר ההפרדה, תמורת התחייבות לאפות עוגיות רק על פי מתכון של מרי אנטואנט, סליחה, סַרָלֵה'.


זוכרים את תופעת האיקונוקלזם של דאעש? החברה' על הטויוטות החמושות שהתרוצצו במרחבי מסופוטמיה והכחידו את שרידי התרבות האשוריות הבבלית והאכדית בחמת זעם קייצית המעורבת בפנאטיות איסלמית?


האיקונוקלסטים של הקיץ השתא במנצ'סטר אנגליה מתונים יותר ,הסתפקו בהפלת פסל של סוחר עבדים לנהר, ובארה"ב המונים דורשים את הסרת פסלי מנהיגי הקונפדרציה של מדינות הדרום בארה"ב שתמכו בשימור העבדות.


כמובן, קיים צד החיוב בהשכחת זכרם של דמויות מהעבר שתמכו ונלחמו על שימור העבדות השחורה, אלא שבמקום הרס מצבות ופסלים האם לא עדיף לחיות בהווה? כלומר לזרוק לבריכת השחייה הפרטית את האנשים שערכיהם כבר היום לא מקובלים, את נשיא ארה"ב המכהן למשל ובכך גם לפתור אחת ולתמיד את תעלומת התסרוקת שלו? ובאותה נימה להשליך למים גם את בוריס ג'ונסון כדי שנבין מה מחזיק עם התסרוקת שלו ?


שאלה נפוצה בקיץ אותה אני שומע כמעט בכול יום "למה אתה כועס". אני מסתכל בפליאה סביבי ורואה אנשים שמשיבים תמיד "סבבה ,לא יכול להיות טוב יותר, ברוך השם", ורק אני כועס.


זו שחיה לצידי כבר עשרות שנים טוענת שאני סובל בקיץ מתסמונת "זומבי קיץ נוסח לארי דיוויד" .

יתכן, ויתכן שהעולם מסביבי צריך להתאים את עצמו מעט אלי ,להתחשב בי ? ובעיקר לעצור את הטירוף הטכנולוגי העושה הכול כדי להפריד אותנו כבני אדם מהמציאות ,על ידי התעקשות בשימוש באפליקציות ושיגיונות טכנולוגיים אחרים ההופכים את החיים למסך קטן ועלוב.


נסו להתקשר למשרדי רשות המיסים, אחוזות מים מוניציפליות ,בנקים, חברות ביטוח או לשכות ציבוריות אחרות ותענו באוטומט המנחה אתכם בשאלות אטומות ללחיצות על מקשים ובסוף מודיעה לך שכול בני האנוש איתם רצית לשוחח, מסתתרים מאחורי האוטומט, עסוקים, בסעודת צהריים או בנופשון או בהשתלמות או בסגר קורונה או שד הקיץ יודע היכן.


ובזה אני מסיים בשלווה סטואית שהרי אין לנו ככלות הכל יכולת אלא לסמוך על אבינו שבשמיים או על נבחרינו בכנסת ישראל שיעבירו אותנו את הקיץ בחורבה ויביאונו לחוף מבטחים נטול מדוזות שם יִסָּפְגוּ קיטורינו לעד באדמת הארץ הקטנה.


אבי גולדברג קיץ 2020


*תרגום מאנגלית דן אלמגור

2 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

כיצד להיעשות סופר מקורי בתוך שלושה ימים

על לודוויג ברנה “וְיֹתֵר מֵהֵמָּה, בְּנִי הִזָּהֵר: עֲשׂוֹת סְפָרִים הַרְבֵּה אֵין קֵץ, וְלַהַג הַרְבֵּה יְגִעַת בָּשָׂר”. אזהרה זו של קהלת, באה למי שמחפש את היושר והאמת בכתיבה. ועוד אמר “בִּקֵּשׁ קֹה

bottom of page