top of page
  • תמונת הסופר/תאבי גולדברג

שנה ב' לקורונה

הגירוש מוושינגטון ושאר חדשות פיקנטיות


דונלד טראמפ צילום: Michael Vadon en.wikipedia.org


לא הגבתי tout de suite על האירועים ה"היסטוריים" שהתרחשו במעוז הדמוקרטיה הגדולה בעולם. משום מה לא נפלתי מהכיסא כאשר הבריון צהוב הקדקוד בכפפות שחורות שיסע המון בהמי להיכנס באמ-אמא של הלפלפים בקונגרס, שהגיבו על הפוגרום בכך שאמרו לצוקרברג לנתק לו את הטלפון. אולי מכיוון שגם לא רקדתי ברחובות כשהודיע הנשיא שהשגרירות האמריקנית תועבר לירושלים. עבור כל תל אביבי או שוחר ניו יורק היושב במישור החוף זו הייתה בשורת איוב. לחצות את כביש 1 הפקוק כדי להוציא ויזה?


בכלל כל המהומה התפתחה כשהפרזידנט היה כבר בדרכו הביתה לפייק אחוזה שלו בפלורידה. למה אני מכנה את מקדש הגולף שלו "פייק אחוזה"? מי שהיה בפלורידה יודע שהאחוזות בפלורידה מרשימות רק בתצלומים. במציאות לשחק גולף שם זה סיוט: חם מדי, לח מאוד, ובשאר הזמן עוקצים אותך יתושים בגודל של מסוק סיקורסקי. טבילה במים לצינון הגוף עלולה לזכות אותך בכריתת רגל במלתעותיו המחודדות של קרוקודיל לא ידידותי (דמוקרטי כנראה). הגירוש מוושינגטון למגרש בפלורידה מזכיר יותר את הגירוש של דרייפוס ונפוליאון מפריז לאיים נידחים.


אני אמור לקבל חיסון נוסף. על פי הפרופגנדה בכלי התקשורת של ישראל אפשר היה לחשוב שביבי שבר את תכניות החיסכון של הילדים וקנה לנו חיסונים. שכחו שהמיסים שבני דורי משלמים מאז שנת 1970 מספיקים לקונטיינר שלם של בקבוקי חיסון, אפילו גדולים יותר, לכל אחד מאתנו. חברת התרופות הגדולה בעולם גובה תמורת כל בקבוקון מחיר מעבר למחיר שהייתי מוכן לשלם עבור בקבוק קטן של שנאפס. הכול בסדר, העיקר שנזכה בבריאות, אבל למה לנשק את הנעליים למנהיג, כפי שכמעט עשה ראש עיריית נצרת?


יש ארצות שבהן מביאים לעם חדשות פיקנטיות יותר מאשר אצלנו, כדי להצהיל את הציבור. בספרד למשל מתנהל משפט דיבה שבו מעורבת המאהבת של המלך לשעבר חואן קרלוס. נטען כי ראש שירות הביון הספרדי "הבטיח" לה גורל דומה לזה של הנסיכה דיאנה אם תפתח את הפה (שלא למטרות סקס). למיטב הבנתי היא ביקשה בסך הכול להגיע לשיבה טובה ומרופדת בפפליטוס.


גם בניו יורק שמח. שם נדחתה בינתיים תביעתה של עיתונאית-סופרת שטענה כי נאנסה בידי טראמפ באמצע שנות ה-90 של המאה שעברה. השוואת די-אן-איי בין זה של הנשיא היוצא לבין שרידי פליטתו לכאורה הנשמרות על השמלה מאז, תידחה עד לאחר שיסתיים הליך הערעור.


להזכיר: נשיא רפובליקני או דמוקרט, גם לביל הייתה שמלה. השמלה הכחולה של מוניקה לוינסקי תימכר מן הסתם יום אחד במכירה פומבית בסותבי יחד עם העט שבה נחתמו הסכמי קמפ דיוויד (מי זוכר מה זה). אם קלינטון יחתום על השמלה בעט של קמפ דיוויד, הוא יעשה קופה לא קטנה.


חבל שמנחם גולן כבר לא אתנו. הוא ידע להרים את המורל לעם, הוא כבר היה מפיק בתוך שבוע סרט פעולה "החילוץ מנווה תרצה": שחרורה של אמה של הדוגמנית בר רפאלי ממלתעות הקורונה המתפשטת בכלא הנשים. אוחנה היה בוודאי אוסר על ההקרנה כפי שהוא אוסר על חיסון אסירים.

סופשבוע נעים ותחילת שבוע טוב יותר.


וכן, מי שחש בטינתי לנשיא היוצא, צודק. עם קרחת כמו שלי הקנאה איננה נשלטת.

6 צפיות0 תגובות
bottom of page